Stelkor - přírodní biostimulátor nové generace

Rozhovor s tvůrcem Stelkoru Vitalijem Kostrovským

Rozhovor s tvůrcem preprátu Stelkor, doktorem chemických věd, Vitalijem Georgijevičem Kostrovským

 

Otázka: “Vitaliji Georgijeviči, můžete nám stručně přiblížit historii vzniku Stelkoru?”

G. Kostrovský: “Ten příběh začal dávno a beze mě, někdy počátkem 80. let. Již dříve, asi počátkem 70. let, byla zjištěna užitečnost interferonu pro zdraví těla. Po celém světě začaly práce na preparátech, které mohou produkovat interferon.”

 Otázka: “Vysvětlete prosím podrobněji, co je interferon.”

G. Kostrovský: “Jedná se o bílkovinu, která je zodpovědná za to, aby žádné viry a jiné geny než lidské nevstupovaly do buňky. Interferon dává každé nově narozené buňce informace, jak zničit viry a různé infekce, a také informace o tom, jak být okamžitě stráveny buňkou. Interferon je odpovědný za imunitu. Při každém virovém a jiném útoku buňka začíná reagovat uvolňováním interferonu. Interferon je první, nejrychlejší imunitní odpověď. Pozná cizího agenta a okamžitě hlásí informace o invazi "cizince" do organismu. To je silný signál k mobilizaci celého imunitního systému vedoucí k tomu, že lidské tělo začíná všemi způsoby bránit rozmnožování této infekce. Bohužel z mnoha důvodů je stav imunity u většiny obyvatel nedobrý. Proto bylo potřeba hledat a užívat produkty, které obnovují a zesilují imunitu.”

 Otázka: “Vitaliji Georgieviči, co je součástí Stelkoru a jaké je jeho využití?”

G. Kostrovský: “Produkt obsahuje sušenou biomasu z bakterie Bacillus subtilis a Bacillus licheniformis, výtažky z klíčků špaldy, bramborový škrob, glukózu a stearát vápenatý. Produkt Stelkor je vhodný pro veškeré problémy se zažíváním způsobené patogenními mikroby a viry. Zvláště dobře pomáhá při dysbakterióze, zácpě nebo průjmech, enteritidě, enterokolitidě, úplavici, jakékoliv otravě (potravinářské, alkoholické či chemické), hepatitidě, klíšťové encefalitidě, borelióze a dalších virových onemocněních způsobených patogenními mikroby a viry.

Doporučuji vám, abyste tento preparát dávali novorozencům. Vyvarujete se tak obvyklému průjmu, utrpení způsobenému neschopností střeva trávit pro kojence nové potraviny. Preparát je účinný i pro lidi s častým nachlazením a chřipkou. Je výborný po otravě alkoholem: odstraňuje všechny důsledky intoxikace těla.”

 Otázka: “Co jsou Bacillus subtilis a Bacillus licheniformis?”

G. Kostrovský: “Oba bacily patří do kategorie užitečných půdních bakterií (mimochodem i proto jsou součástí mnoha známých zemědělských hnojiv). Kromě toho jsou tyto bakterie velmi užitečné a přátelské tělu jakéhokoli savce. Bacillus subtilis se vyskytuje také v obilovinách.”

 Otázka: “Co způsobuje tato bakterie?”

G. Kostrovský: “Při užívání tablet je bakterie aktivována v žaludeční šťávě a kolonizuje celý zažívací trakt. Během svého rozmnožování zůstává v těle člověka 2-3 dny. Bakterie produkují řadu biologicky aktivních látek podobných antibiotiku a také proteinů, peptidů, enzymů a vitaminů. Přispívají k produkci interferonu. Produkty bakteriální syntézy dokážou zničit veškeré patogenní mikroby, viry, plísně, houby, polypy, což vede k normalizaci střevní mikroflóry, dále podporují trávení, zmírňují potravinářské a chemické otravy, pomohou ničit poškozené nebo rakovinné buňky.”

 Otázka: “Slyšela jsem, že Stelkor je bezpečný, protože se vylučuje z těla do 2-3 dnů. Je to pravda?”

G. Kostrovský: “Ano, tato bakterie není trvalým obyvatelem zažívacího traktu, její život v něm trvá 2-3 dny. Pak je zcela vyloučena z těla přirozenou cestou.”

 Otázka: “Vitaliji Georgieviči, k jaké skupině výrobků patří produkty Stelkor a Deprekan?”

G. Kostrovský: “Tyto preparáty patří do skupiny probiotik a antibiotik. Probiotika nezničí zdravou lidskou mikroflóru, jsou samy o sobě mikroflórou a bojují pouze s patogenními mikroby a viry. To znamená, že jsou pro nás velmi prospěšné.”

 Otázka: “Když probiotika jsou tak užitečná, proč dosud nenahradila užívání antibiotik? V čem vidíte problém? Jaká je situace s šířením probiotik ve světě?”

G. Kostrovský: “Ještě před tím, než začneme mluvit o problémech realizace probiotik na trhu, musíme si uvědomit, že farmaceutický trh je v první řadě ohromný byznys. Pracují na něm velké nadnárodní společnosti s miliardovými zisky. Obrovský podíl na něm hraje výroba antibiotik. A ačkoli všichni už dávno mluví o jejich škodlivosti na zdraví, nikdo se nechce dobrovolně vzdát svých pozic. Z historie jakéhokoli převratného objevu víme, že bylo vždy třeba překonávat velké potíže a vyvracet množství lží. Proces šíření probiotik se však již děje a je nemožné ho zastavit. Nově vznikající produkty jsou nejprve testovány na zvířatech a registrovány jako veterinární léčiva a teprve potom je možné je využívat je i u lidí. Což se stalo i Stelkoru.

V současné době jsou produkty s alfa-2-interferonem používány v 45 zemích světa pro léčbu 15 patologických stavů, včetně vláskové buněčné leukémie, Kaposiho sarkomu, karcinomu ledvinové epiteliální buňky, dále pro rakovinné infekce, metastázující nadorové melanomy, mnohočetné melanomy, lymfom různých etiologií, rakovinu močového měchýře, rakovinu vaječníků, rakovinu krku, juvenilní papilloma, akutní condyloma, chronickou hepatitidu, což je onemocnění způsobené virem herpes, a cytomegalovirus. Existuje taky důkaz účinku alfa-2-interferonu pro léčbu roztroušené sklerózy.”

 Otázka: “Jak se váš vývoj liší od vývoje stávajících produktů?”

G. Kostrovský: “Vyvinul jsem novou technologii, která je stokrát levnější, stabilnější a efektivnější. Na základě této nové technologie byl vytvořen produkt “Vetom”. Velmi dobré výsledky při léčbě byly získány u mnoha živočišných druhů. Poté byly vyrobeny produkty: Extrakt Kostrovského a Stelkor, které využily výsledky všech těchto vědeckých a průmyslových prací. Podařilo se mi udržet životaschopnost bakterií ve formě tablety, která je pro použití nejvhodnější. Produkt byl testován, registrován, nyní ho vyrábíme.

V Stelkoru jsou obsaženy všechny nejnovější výdobytky v oblasti mikrobiologie.”

Rozhovor zaznamenala Irina Samahová, “The General Newspaper”, Berdsk

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.